Kolejne wypadki drogowe na terenie powiatu. Trójka dzieci trafiła do szpitala...

Dodane przez ELC24.net

​W ubiegły weekend doszło do trzech zdarzeń drogowych na terenie powiatu łowickiego. Niestety, odnotowano osoby poszkodowane. 


Do najpoważniejszego wypadku drogowego doszło w piątek (30 listopada), około 17:45, w miejscowości Gągolin Południowy (gm. Kocierzew Południowy). Udział w zdarzeniu brały dwa pojazdy osobowe marki: Audi i Mitsubishi. W wyniku zdarzenia ucierpiała trójka dzieci, które przetransportowano do szpitala Matki Polki w Łodzi. Na obserwacji pozostała 10-letnia dziewczynka. Kierowcy byli trzeźwi.

W rozmowie z ELE24, oficer prasowy z KPP w Łowiczu, podkom. Urszula Szymczak wyjaśniła przyczynę zdarzenia - "18-letnia mieszkanka powiatu łowickiego, kierując pojazdem osobowym marki Audi, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka, 53-letnim mieszkańcem Szczytna, prowadzącym samochód osobowy marki Mitsubishi."


Godzinę później tj, 18:45, do dyżurnego z KPP w Łowiczu dotarło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. W miejscowości Strzelce, kierujący pojazdem osobowym marki Hyundai, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i dachował. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna był trzeźwy i został ukarany mandatem.


Tego samego dnia, (30 listopada) około godziny 15:45, na drodze K92 doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki: Ford Focus i Renault Trafic. Sprawcą był 34-letni mieszkaniec Kutna, kierowca Forda. Renault Trafic poruszał się 44-letni mieszkaniec Łowicza.


zdj.ilustracyjne


Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…