Kolejne wypadki drogowe na terenie powiatu. Trójka dzieci trafiła do szpitala...

Dodane przez ELC24.net

​W ubiegły weekend doszło do trzech zdarzeń drogowych na terenie powiatu łowickiego. Niestety, odnotowano osoby poszkodowane. 


Do najpoważniejszego wypadku drogowego doszło w piątek (30 listopada), około 17:45, w miejscowości Gągolin Południowy (gm. Kocierzew Południowy). Udział w zdarzeniu brały dwa pojazdy osobowe marki: Audi i Mitsubishi. W wyniku zdarzenia ucierpiała trójka dzieci, które przetransportowano do szpitala Matki Polki w Łodzi. Na obserwacji pozostała 10-letnia dziewczynka. Kierowcy byli trzeźwi.

W rozmowie z ELE24, oficer prasowy z KPP w Łowiczu, podkom. Urszula Szymczak wyjaśniła przyczynę zdarzenia - "18-letnia mieszkanka powiatu łowickiego, kierując pojazdem osobowym marki Audi, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka, 53-letnim mieszkańcem Szczytna, prowadzącym samochód osobowy marki Mitsubishi."


Godzinę później tj, 18:45, do dyżurnego z KPP w Łowiczu dotarło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. W miejscowości Strzelce, kierujący pojazdem osobowym marki Hyundai, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i dachował. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna był trzeźwy i został ukarany mandatem.


Tego samego dnia, (30 listopada) około godziny 15:45, na drodze K92 doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki: Ford Focus i Renault Trafic. Sprawcą był 34-letni mieszkaniec Kutna, kierowca Forda. Renault Trafic poruszał się 44-letni mieszkaniec Łowicza.


zdj.ilustracyjne


Zobacz także

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…

Pelikan Łowicz remisuje trzeci raz z rzę…