Kolejne wypadki drogowe na terenie powiatu. Trójka dzieci trafiła do szpitala...

Dodane przez ELC24.net

​W ubiegły weekend doszło do trzech zdarzeń drogowych na terenie powiatu łowickiego. Niestety, odnotowano osoby poszkodowane. 


Do najpoważniejszego wypadku drogowego doszło w piątek (30 listopada), około 17:45, w miejscowości Gągolin Południowy (gm. Kocierzew Południowy). Udział w zdarzeniu brały dwa pojazdy osobowe marki: Audi i Mitsubishi. W wyniku zdarzenia ucierpiała trójka dzieci, które przetransportowano do szpitala Matki Polki w Łodzi. Na obserwacji pozostała 10-letnia dziewczynka. Kierowcy byli trzeźwi.

W rozmowie z ELE24, oficer prasowy z KPP w Łowiczu, podkom. Urszula Szymczak wyjaśniła przyczynę zdarzenia - "18-letnia mieszkanka powiatu łowickiego, kierując pojazdem osobowym marki Audi, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka, 53-letnim mieszkańcem Szczytna, prowadzącym samochód osobowy marki Mitsubishi."


Godzinę później tj, 18:45, do dyżurnego z KPP w Łowiczu dotarło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. W miejscowości Strzelce, kierujący pojazdem osobowym marki Hyundai, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i dachował. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna był trzeźwy i został ukarany mandatem.


Tego samego dnia, (30 listopada) około godziny 15:45, na drodze K92 doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki: Ford Focus i Renault Trafic. Sprawcą był 34-letni mieszkaniec Kutna, kierowca Forda. Renault Trafic poruszał się 44-letni mieszkaniec Łowicza.


zdj.ilustracyjne


Zobacz także

[ZDJĘCIA] Święty Mikołaj odwiedził chory…

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza now…

Powstanie trzeci pas na A2 między Łodzią…

Zagrajmy wszyscy w jego drużynie. W nied…

Jechał po pijaku i bez uprawnień, mógł d…

Świąteczne choinki stanęły na łowickich …

Powiat Łowicki ma nowego sekretarza

[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedzi…

"Misja Przeżyć". Zbliża się sp…

WAŻNE: Groźny wypadek na autostradzie A2…

Były trener Pelikana Łowicz zakończył pr…

Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in…

"Pożar hali produkcyjnej w Łyszkowi…

WAŻNE: Zdecyduj, jakie gwiazdy muzyki wy…

23-latek wpadł z narkotykami. Grożą mu 3…

Wypadek w Łowiczu. Osobówka potraciła ro…

Strażacy i Start na czele tabeli Zina II…

Łowicka Liga Futsalu: V liga zainaugurow…