Kacper Melchior i Baltazar zatrzymali się w Łowiczu

Ulicami Łowicza przeszedł Orszak Trzech Króli. Według tradycji chrześcijańskiej i Ewangelii Świętego Mateusza (2,1-12), mieli oni podążać za Gwiazdą Betlejemską, aby przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary: mirrę, kadzidło i złoto. Kolorowej inscenizacji patronowało hasło „Bóg jest dla wszystkich".


Orszak tradycyjnie wyruszył ze śpiewem i muzyką sprzed kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce, po Mszy Świętej, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. Następnie przeszedł ulicami: Brzozową, Legionów, Seminaryjną, Blich i Mostową na Stary Rynek, gdzie na wszystkich uczestników pochodu czekał posiłek i występ artystyczny. Po drodze uczestnicy orszaku, zatrzymywali się na chwilę, aby obejrzeć scenki nawiązujące do wydarzeń biblijnych, przygotowane przez nauczycieli i dzieci łowickich szkół.


Orszak Trzech Króli wyglądał niezwykle kolorowo, a wszystko za sprawą wielobarwnych strojów uczestników marszu. Głowy wielu osób przyozdobione były papierowymi koronami, otrzymanymi od organizatorów i Fundacji „Orszak Trzech Króli", zajmującej się koordynacją i wspieraniem marszów w całej Polsce.


W trakcie przejścia śpiewano kolędy i pastorałki, słuchano rozważań oraz głośno wykrzykiwano hasło marszu. Na Starym Rynku Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku i obdarowali Je darami.

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Policjanci podsumowali akcję "Niela…

Od 1 kwietnia więcej policjantów na ulic…

[ZDJĘCIA] Okradli działkę w gminie Biela…

Łowiccy stróże prawa o swoim zawodzie w …

XIX Targi edukacyjne w Łowiczu. Dzielnic…

Victoria Sulejówek kolejnym rywalem Peli…

Dwa remisy Pelikana 2003

Działania "Prędkość" na drogac…

XVI edycja Konkursu na najlepszą pracę d…

Konkurs literacki "Skąd, dokąd. Rod…

Pelikan 2009 po sparingu z Jutrzenką Byc…

[ZDJĘCIA] Audi uderzyło w ciężarówkę, wy…

Wypadkowy poniedziałek w powiecie. Samoc…

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…