Kacper Melchior i Baltazar zatrzymali się w Łowiczu

Ulicami Łowicza przeszedł Orszak Trzech Króli. Według tradycji chrześcijańskiej i Ewangelii Świętego Mateusza (2,1-12), mieli oni podążać za Gwiazdą Betlejemską, aby przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary: mirrę, kadzidło i złoto. Kolorowej inscenizacji patronowało hasło „Bóg jest dla wszystkich".


Orszak tradycyjnie wyruszył ze śpiewem i muzyką sprzed kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce, po Mszy Świętej, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. Następnie przeszedł ulicami: Brzozową, Legionów, Seminaryjną, Blich i Mostową na Stary Rynek, gdzie na wszystkich uczestników pochodu czekał posiłek i występ artystyczny. Po drodze uczestnicy orszaku, zatrzymywali się na chwilę, aby obejrzeć scenki nawiązujące do wydarzeń biblijnych, przygotowane przez nauczycieli i dzieci łowickich szkół.


Orszak Trzech Króli wyglądał niezwykle kolorowo, a wszystko za sprawą wielobarwnych strojów uczestników marszu. Głowy wielu osób przyozdobione były papierowymi koronami, otrzymanymi od organizatorów i Fundacji „Orszak Trzech Króli", zajmującej się koordynacją i wspieraniem marszów w całej Polsce.


W trakcie przejścia śpiewano kolędy i pastorałki, słuchano rozważań oraz głośno wykrzykiwano hasło marszu. Na Starym Rynku Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku i obdarowali Je darami.

Zobacz także

Wsparcie dla łowickich szkół, uczniów i …

Szok! Mieli blisko 4 promile i kierowali…

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowi…

KPP w Łowiczu: Zero tolerancji dla chuli…

Muzeum w Łowiczu: Wkrótce wernisaż wysta…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

Będzie więcej miejsc parkingowych przy Z…

Szukali szóstego „Kwiatu Paproci”

Wypadek w Popowie. Zderzenie samochodu i…

Zwiedzanie zamku prymasowskiego: Wrota p…

[ZDJĘCIA] Dwadzieścia lat minęło. W Łowi…

[ZDJĘCIA] Duży pożar na autostradzie A2…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Nowych Zdunach. N…

Konkurs o bezpieczeństwie rozstrzygnięty…

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowan…

Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Poli…

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu…

Inauguracja Festiwalu Kolory Polski w Ło…