Kacper Melchior i Baltazar zatrzymali się w Łowiczu

Ulicami Łowicza przeszedł Orszak Trzech Króli. Według tradycji chrześcijańskiej i Ewangelii Świętego Mateusza (2,1-12), mieli oni podążać za Gwiazdą Betlejemską, aby przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary: mirrę, kadzidło i złoto. Kolorowej inscenizacji patronowało hasło „Bóg jest dla wszystkich".


Orszak tradycyjnie wyruszył ze śpiewem i muzyką sprzed kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce, po Mszy Świętej, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. Następnie przeszedł ulicami: Brzozową, Legionów, Seminaryjną, Blich i Mostową na Stary Rynek, gdzie na wszystkich uczestników pochodu czekał posiłek i występ artystyczny. Po drodze uczestnicy orszaku, zatrzymywali się na chwilę, aby obejrzeć scenki nawiązujące do wydarzeń biblijnych, przygotowane przez nauczycieli i dzieci łowickich szkół.


Orszak Trzech Króli wyglądał niezwykle kolorowo, a wszystko za sprawą wielobarwnych strojów uczestników marszu. Głowy wielu osób przyozdobione były papierowymi koronami, otrzymanymi od organizatorów i Fundacji „Orszak Trzech Króli", zajmującej się koordynacją i wspieraniem marszów w całej Polsce.


W trakcie przejścia śpiewano kolędy i pastorałki, słuchano rozważań oraz głośno wykrzykiwano hasło marszu. Na Starym Rynku Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku i obdarowali Je darami.

Zobacz także

Wypadek w miejscowości Teresew. Opel zde…

Zakład Karny w Łowiczu na pomoc swojemu …

Zbliża się "Forum Środków Unijnych…

Mundurowa krew dla potrzebujących

Czwarte urodziny Dyskusyjnego Klubu Ksią…

Wypadek na A2. 32-latek stracił panowani…

[WIDEO] Zobacz nagranie z momentu ataku …

[UNIKALNE ZDJĘCIA, WIDEO] Ogromny pożar …

[WIDEO] Za nami kolejne spotkanie z roln…

[AKTUALIZACJA] W Łowiczu spłonął budynek…

[NOWE INFORMACJE] Pożar w Łowiczu, płoni…

[WIDEO] Ogromny pożar w Łowiczu. Wiatr w…

WAŻNE: Ogromny pożar w Łowiczu. Zagrożon…

[ZDJĘCIA] OSP Łowicz ma nowy samochód ra…

Spotkanie Zarzadu Powiatu Łowickiego z r…

[WIDEO] "To bardzo dobry prognostyk…

[ZDJĘCIA] Piękna tradycja w Łowiczu. Mie…

Już dzisiaj maturzyści zatańczą na Stary…