Gruźlica w jednej ze skierniewickich szkół! Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Dodane przez ELC24.net

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się redaktorzy ESK24, jeden z uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach zachorował na gruźlicę. Postanowiliśmy zająć się sprawą, w związku z tym wysłaliśmy zapytanie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach.


Nasze informacje potwierdziły się. W poniedziałek, 1 kwietnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach otrzymał zgłoszenie jednego przypadku rozpoznania gruźlicy płuc u ucznia Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach.


- Działając zgodnie z art. 32, art. 32a oraz art. 40 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz.151 z późn. zm.) podjął działania zgonie z kompetencjami we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkól Zawodowych nr 2 - czytamy w odpowiedzi Zastępcy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, mgr Barbary Wieteska. - W ramach prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego ustalono osoby ze styczności z osobą chorą. Wszystkie działania o charakterze profilaktycznym odbywają się w ścisłej współpracy z Konsultantem Wojewódzkim w Dziedzinie Chorób Płuc Dzieci dla województwa łódzkiego oraz z Łódzkim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Wszystkie zalecenia Wojewódzkiego Konsultanta w tym zakresie wdrażane są na bieżąco, mi.in. ustalane są terminy badań profilaktycznych.


Jak udało nam się dowiedzieć, w ramach działań oświatowo-zdrowotnych, zaplanowano również spotkanie Konsultanta z rodzicami uczniów i personelem szkoły, które ma na celu wyjaśnienie wszelkich kwestii medycznych oraz obaw i wątpliwości, co do realnego zagrożenia, jakie stwarza kontakt z osobą chorą na gruźlicę. Spotkanie zaplanowano na dzień 11 kwietnia.


Będziemy monitorować tę sprawę i wkrótce do niej powrócimy.


fot. ZOZ Sucha Beskidzka

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…