Gruźlica w jednej ze skierniewickich szkół! Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Dodane przez ELC24.net

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się redaktorzy ESK24, jeden z uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach zachorował na gruźlicę. Postanowiliśmy zająć się sprawą, w związku z tym wysłaliśmy zapytanie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach.


Nasze informacje potwierdziły się. W poniedziałek, 1 kwietnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach otrzymał zgłoszenie jednego przypadku rozpoznania gruźlicy płuc u ucznia Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach.


- Działając zgodnie z art. 32, art. 32a oraz art. 40 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz.151 z późn. zm.) podjął działania zgonie z kompetencjami we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkól Zawodowych nr 2 - czytamy w odpowiedzi Zastępcy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, mgr Barbary Wieteska. - W ramach prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego ustalono osoby ze styczności z osobą chorą. Wszystkie działania o charakterze profilaktycznym odbywają się w ścisłej współpracy z Konsultantem Wojewódzkim w Dziedzinie Chorób Płuc Dzieci dla województwa łódzkiego oraz z Łódzkim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Wszystkie zalecenia Wojewódzkiego Konsultanta w tym zakresie wdrażane są na bieżąco, mi.in. ustalane są terminy badań profilaktycznych.


Jak udało nam się dowiedzieć, w ramach działań oświatowo-zdrowotnych, zaplanowano również spotkanie Konsultanta z rodzicami uczniów i personelem szkoły, które ma na celu wyjaśnienie wszelkich kwestii medycznych oraz obaw i wątpliwości, co do realnego zagrożenia, jakie stwarza kontakt z osobą chorą na gruźlicę. Spotkanie zaplanowano na dzień 11 kwietnia.


Będziemy monitorować tę sprawę i wkrótce do niej powrócimy.


fot. ZOZ Sucha Beskidzka

Zobacz także

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…

Pelikan Łowicz remisuje trzeci raz z rzę…