Fałszywe alarmy bombowe w łowickich szkołach. Zobacz treść maila z pogróżkami

Dodane przez ELC24.net

​Drugi dzień egzaminów dojrzałości prawie za nami. Niestety, tegoroczna matura stała się celem pewnego żartownisia. Wczoraj, w godzinach nocnych do kilku łowickich placówek dotarły maile z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Czy egzaminy przebiegły bez zakłóceń?


Wczoraj, około 23:00 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Pijarskich Szkół Królowej Pokoju, I i II Liceum Ogólnokształcącego wysłano maile, w których zawarta była wzmianka o podłożeniu ładunku wybuchowego przez "strajkującego nauczyciela". W wyniku pogróżek egzamin z matematyki uległ opóźnieniu - w ZSP rozpoczął się o 9:30, w II LO o 9:15. W I LO i zespole szkół pijarskich nie odnotowano dużych opóźnień.


- "Otrzymaliśmy kilka sygnałów o możliwym podłożeniu ładunku na terenach placówek. Natychmiast, pod wskazane adresy skierowane zostały patrole z wyspecjalizowanymi policyjnymi pirotechnikami. Budynki zostały dokładnie sprawdzone - nic w nich nie znaleziono." - komentuje oficer prasowa z KPP w Łowiczu, podkom. Urszula Szymczak.


Policjanci prowadzą postępowanie, mające ustalić sprawcę fałszywych alarmów bombowych. Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek na swoim profilu na portalu społecznościowym udostępnił treść jednego z maili. Adres, z którego napłynęły wiadomości pochodzi prawdopodobnie z tzw. darknetu, którego nie pokazują nasze wyszukiwarki. Mówi się, że nie jest to możliwe aby namierzyć autora maili pochodzących z takich domen.


zdj. (fb) Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska …

21-latek z narkotykami zatrzymany przez …

Wójtowie, hodowcy trzody chlewnej, przed…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu dbają o zieleń. …

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnie…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do f…

Wójt Głuchowa ogłosił konkurs na stanowi…

Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpa…

Rafał Garbarz Zastępcą Komendanta Powiat…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…