Fałszywe alarmy bombowe w łowickich szkołach. Zobacz treść maila z pogróżkami

Dodane przez ELC24.net

​Drugi dzień egzaminów dojrzałości prawie za nami. Niestety, tegoroczna matura stała się celem pewnego żartownisia. Wczoraj, w godzinach nocnych do kilku łowickich placówek dotarły maile z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Czy egzaminy przebiegły bez zakłóceń?


Wczoraj, około 23:00 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Pijarskich Szkół Królowej Pokoju, I i II Liceum Ogólnokształcącego wysłano maile, w których zawarta była wzmianka o podłożeniu ładunku wybuchowego przez "strajkującego nauczyciela". W wyniku pogróżek egzamin z matematyki uległ opóźnieniu - w ZSP rozpoczął się o 9:30, w II LO o 9:15. W I LO i zespole szkół pijarskich nie odnotowano dużych opóźnień.


- "Otrzymaliśmy kilka sygnałów o możliwym podłożeniu ładunku na terenach placówek. Natychmiast, pod wskazane adresy skierowane zostały patrole z wyspecjalizowanymi policyjnymi pirotechnikami. Budynki zostały dokładnie sprawdzone - nic w nich nie znaleziono." - komentuje oficer prasowa z KPP w Łowiczu, podkom. Urszula Szymczak.


Policjanci prowadzą postępowanie, mające ustalić sprawcę fałszywych alarmów bombowych. Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek na swoim profilu na portalu społecznościowym udostępnił treść jednego z maili. Adres, z którego napłynęły wiadomości pochodzi prawdopodobnie z tzw. darknetu, którego nie pokazują nasze wyszukiwarki. Mówi się, że nie jest to możliwe aby namierzyć autora maili pochodzących z takich domen.


zdj. (fb) Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek

Zobacz także

Trzech nietrzeźwych kierujących w rękach…

[ZDJĘCIA] Łódzkie okręgowe eliminacje Ma…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Bąkowie Górnym, w…

Zbliża się Powiatowy Dzień Strażaka. Spr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Łowiczanin chce wystartować w najtrudnie…

Napadli i pobili dostawcę kebabów. To na…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Ratusz Miejski w Łowiczu w nowej szacie

Czujność policjantów nie zawiodła. Dwie …

Wypadek przy ulicy Poznańskiej. Dwa poja…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

Maleo Reggae Rockers, Żabson i Lao Che z…

Bezmyślność i alkohol mogły doprowadzić …

Uczcili 170. rocznicę urodzin Józefa Che…

Już dzisiaj Nadzwyczajna Sesja Rady Miej…

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w gminie Koc…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…