Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowiczu

Dzień Świętego Walentego, potocznie nazywany Walentynkami, to czas kiedy obdarowujemy osoby nam bliskie drobnymi upominkami i serdecznymi kartkami na których niejednokrotnie wyznajemy miłość, zapewniając o swojej przyjaźni i przywiązaniu. Zachęcamy wszystkich do zakochania się. Do zakochania się w Łowiczu.


Święto wywodzi się z kultury anglosaskiej i ma ponad pięciowiekową tradycję, a św. Walenty patronuje mu od około XV wieku. Św. Walenty jest patronem osób chorych na epilepsję i choroby umysłowe. Czemu więc został patronem dnia zakochanych? Być może, dlatego, że stan uczuciowy zakochanych niezależnie od ilorazu inteligencji, płci, wieku chwilami przypomina chorobę umysłową? Często zakochani zachowują się dość dziwnie. Ale przestaje nas to dziwić, bo Miłość jest potęgą i każdy z nas jej doświadczył.


Walentynki w Polsce nie mają jeszcze swojej ugruntowanej tradycji, powszechniej znane od lat 90-tych, napotkały silny opór części społeczeństwa niechętnie patrzącego na wdrażanie w polską kulturę obcych zwyczajów. Tym bardziej niechęć wzbudza skomercjalizowana forma, w której się je podaje w krajach anglosaskich i z czego wzorce zaczyna czerpać rodzimy przemysł. Niemniej sama idea Święta Zakochanych jest sympatyczna.


Może tylko kolejnego zezowatego pluszaka z uczepionym plastikowym serduszkiem warto zamienić na urodziwy owoc czy jedną pąsową różę, a kiczowatą kartkę czy SMS'a zastąpić prawdziwą poezją?


I chociaż wartości uniwersalne, jakimi są miłość i przyjaźń pielęgnować należy stale, bez szukania pretekstu dla słowa „kocham", dlaczego nie zaakceptować dnia okazywania uczuć? Wszak łakną ich wszyscy, niezależnie, kto i w jakim dniu im patronuje.


http://www.walentynki.swieta.biz/

Zobacz także

Wyrusz „Tropem tajemniczego skarbu”

Ukradł kilkanaście butli z gazem w Łyszk…

Akcja policji w gminie Nieborów. Zarekwi…

Brutalne pobicie przy Warszawskiej, nie …

Nowa jakość edukacji w łowickiej integra…

[WIDEO] Amerykański dziennikarz nakręcił…

Dopingujesz „dziesiątaka”, wspierasz łow…

Wypadek z Goleńsku. Samochód rozbił się …

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

W Kocierzewie uczczono 80. rocznicę Bitw…

Jakie gwiazdy wystąpią w Łowiczu w 2020 …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Zbliżają się Dni Otwarte w Komendzie Pow…

Wypadek w Maurzycach. Ciężarówka z nacze…

Kolejna kolizja na terenie Łowicza. Trzy…