[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na miarę w Skansenie w Maurzycach

„Folklor ludowy szyty na miarę" za nami. Impreza zapewniła rozmaite atrakcje dla rzeszy zadowolonych gości, którzy w niedzielę 21 lipca odwiedzili skansen w Maurzycach. „Folklor ludowy szyty na miarę" był objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego - Grzegorza Schreibera.


Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w zabytkowym, drewnianym kościele pod wezwaniem św. Marcina. Następnym punktem był obrzęd żniwny zaprezentowany przez Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie. Jego członkowie w strojach z epoki, z kosami w dłoniach, śpiewając inscenizowali starodawny obrzęd żniw. Jak równy z równym razem z żeńcamu za kosy chwycili Starosta Łowicki Marcin Kosiorek i minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier,Jarosław Gowin. Za ich przykładem podążyli parlamentarzyści: Piotr Polak, Tadeusz Woźniak, Tomasz Rzymkowski, Marek Matuszewski, Przemysław Błaszczyk, a także Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński.


Nowością na powiatowej imprezie był pokaz tradycyjnego pieczenia chleba połączony z jego degustacją.

W konkursie kapel ludowych nagrody wręczał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wicepremier Piotr Gliński. Natomiast wicepremier Jarosław Gowin oraz Wojciech Miedzianowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz ze starostą Kosiorkiem wręczyli doroczne powiatowe nagrody - Łowickie Róże. W tym roku zostały nimi uhonorowano poetkę Joannę Bolimowską oraz Marii Siewierską, zasłużoną animatorkę łowickiego folkloru.


Ostatnią częścią imprezy, na którą przyjechali także mieszkańcy sąsiednich powiatów i województwa był występ zespołu Trebunie Tutki, łowickiej grupy Cosmo, a gwiazdę wieczoru stanowił Defis.


Serdecznie dziękujemy sponsorom: ZPOW „AGROSNOVA", Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, sklepowi PSB „Mrówka" w Łowiczu, Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Łowickiej, firmie „FOLKSTAR". Dziękujemy za pomoc także naszym przyjaciołom, którzy strzegli bezpieczeństwa i zdrowia oraz dbali o logistykę: Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Łowiczu, policji i straży pożarnej oraz Powiatowemu Zarządowi Dróg i Transportu.


Obszerna fotogaleria - TUTAJ.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Zakulinie. Dw…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Logistycy z Blichu uczą się od najlepszy…

Rafał Czajka i Marcin Klimkiewicz w fina…

38. rocznica wprowadzenia Stanu Wojenneg…

Powstał Klubu Turystyki Pieszej „Z Buta”…

Znamy zwycięskie projekty w Budżecie Oby…

Działania dzielnicowych na rzecz bezpiec…

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych prze…

W sobotę koncert charytatywny w OSP Kars…

Odszedł zasłużony pielgrzym i przewodnik…

[ZDJĘCIA] Za nami XI Puchar Dyrektora OS…

Kreacje Eli Piorun w konkursie Miss Pols…

OSM Łowicz na 26. Miejscu w rankingu Zło…

I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu: Kto…

Świetne wyniki Błyskawicy Domaniewice na…

Warsztaty taneczne, nauka gwary i haftu …

Choinka Miejska: Sprawdź! Może nagroda c…