Duża akcja policji na drogach w powiecie łowickim. Kilku kierowców straciło prawo jazdy

Dodane przez ELC24.net

Policjanci z łowickiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję "Prędkość", której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Trzech piratów drogowych utraciło prawo jazdy. Apelujemy o rozsądek na drodze, bo nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii.


2 sierpnia 2019 roku policjanci z łowickiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pod nazwą "Prędkość". Była to akcja powiatowa. Mundurowi skupili swoje działania na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach krajowych i wojewódzkich. Akcja skierowana jest przeciwko piratom drogowym, a jej celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Analiza zdarzeń drogowych wskazuje, że przyczyną wielu wypadków drogowych jest właśnie „nadmierna prędkość". Niestety szybko okazało się, że w wielu przypadkach kierowcy poruszają się z nadmierną prędkością, nie zważając na wymagane znakami ograniczenia.


Trzech kierujących jechało tak szybko, że straciło uprawnienia do kierowania.

Tuż po 19:00 na drodze wojewódzkiej nr 704 w Gzince kierujący mercedesem 31-letni łodzianin przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h, jadąc z prędkośćią 104 km/h. Natomiast przed godziną 20:00 w Małszycach na drodze wojewódzkiej 584 30-latek z powiatu łowickiego poruszał się oplem z prędkością 116km/h, tym samym przekraczając prędkość o 66 km/h. Z kolei około 20.15 w Krępie na drodze krajowej nr 14 73-letni mieszkaniec Łodzi jadąc fordem 118 km/h, przekroczył prędkość aż o 68 km/h. Wszyscy kierujący utracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi.


Stróże prawa ponadto ujawnili kilkanaście innych przekroczeń dozwolonej prędkości, skutkujących nałożeniem na kierujących mandatów karnych.


Przypominamy i przestrzegamy, że nadmierna prędkość i brawura są często przyczyną zdarzeń drogowych i może doprowadzić do tragedii! Przy dużej prędkości droga hamowania znacznie wydłuża się, co powoduje, że w momencie napotkania przeszkody możemy nie zdążyć wyhamować. Pamiętajmy również, że w pojeździe niejednokrotnie przewozimy pasażerów, nasze rodziny czy znajomych i jesteśmy za nich odpowiedzialni! Zatem kierowco noga z gazu. Czasem lepiej się spóźnić, ale bezpiecznie dotrzeć do celu.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…