Chwile grozy na stacji Łowicz Główny! 38-latek chciał rzucić się przed nadjeżdżający pociąg

Dodane przez ELC24.net

Wczoraj (30 stycznia) na stacji kolejowej Łowicz Główny, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu w ostatniej chwili uratowali życie 38 – latka, który próbował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg.


W czwartek, 30 stycznia br. o godzinie 19.56 dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Łowiczu otrzymał informację od oficera dyżurnego KPP w Łowiczu, o przebywającej na terenie stacji Łowicz Główny osobie, która zamierza prawdopodobnie popełnić samobójstwo.


Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowany został patrol funkcjonariuszy SOK. Po przybyciu na peron 1 funkcjonariusze SOK zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał przekazanemu dyżurnemu SOK rysopisowi. W tym samym czasie na teren stacji przybyli funkcjonariusze Policji. Widząc, że do stacji zbliża się pociąg pasażerski mundurowi odciągnęli mężczyznę od krawędzi peronu.

Podczas dalszych czynności okazało się, że niedoszłym samobójcą jest 38 – letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który podczas rozmowy przyznał się do zamiaru popełnienia samobójstwa. Dzięki profesjonalnej i błyskawicznej reakcji służb mundurowych mężczyzna uniknął tragedii, a pasażerowie pociągów jadących na trasie Warszawa – Poznań, kilkugodzinnego oczekiwania na usunięcie skutków wypadku.


Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego mężczyzna został przekazany do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.


info: SOK

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…