Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Kiermaszu Wielkanocnego w Łowiczu

Pomimo sobotniej, deszczowej pogody, chętnych do odwiedzenia Kiermaszu Wielkanocnego, nie brakowało. Na Starym Rynku w Łowiczu, 13 i 14 kwietnia 2019 r. można było zrobić przedświąteczne zakupy, a także wziąć udział w różnego rodzaju zabawach i warsztatach wielkanocnych. Kiermasz zorganizowany został po raz drugi, a jego oferta dodatkowo wzbogacona została o blok artystyczny.


Impreza rozpoczęła się w południe, degustacją babki świątecznej. Do spróbowania wypieku i odwiedzania stoisk zachęcał burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zasępa. Następnie wystąpiło Trio Grzegorza Płonki, prezentując przyśpiewki śląskie. Artysta, jest niezwykle cenionym muzykiem, wokalistą, publicystą, społecznikiem oraz popularyzatorem śląskiej kultury.


Już przy pierwszej prezentacji, można było zauważyć, że ma się kontakt z artystą wielkiego formatu. Po występie zaprezentowany został spektakl komediowy „Durak" w wykonaniu teatru Kulka.


W czasie trwania kiermaszu, można było spotkać pluszowego zająca i kurczaka. We wschodnio-północnej pierzei rynku rozstawione zostały domki-stoiska z różnego rodzaju świątecznymi wyrobami. Wśród nich były m.in. wyroby rękodzielnicze łowickich artystów i twórców ludowych.


Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko wystawione przez Stowarzyszenie „Łączy nas Łowicz" na którym można było spróbować barszczu przygotowanego przez znaną i cenioną gospodynię ludową Zofie Myckę, a także wymienić na nagrodę jajka z logiem stowarzyszenia. Ponad 15 z nich rozłożonych zostało przez członków „ŁnŁ" na terenie Łowicza. Każdy kto znalazł takie jako i przyniósł je na stoisko, mógł odebrać nagrodę. Wśród nich były oryginalne, jajeczne skarpety formy Zooksy oraz karnety na darmową pizzę.


Niedziela, wszystkich odwiedzających kiermasz przywitała słońcem. Tego dnia prowadzone były animacje ruchowe dla dzieci. Rozstawiony został dmuchany zamek oraz tor przeszkód. Prowadzone były warsztaty plastyczne w czasie których dzieci i dorośli mogli samodzielnie wykonać stroik, wianek czy kartę świąteczną. Dopełnieniem imprezy był coroczny konkurs Palem Wielkanocnych, organizowany przez Kurię Diecezji Łowickiej i parafię katedralną.

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska …

21-latek z narkotykami zatrzymany przez …

Wójtowie, hodowcy trzody chlewnej, przed…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu dbają o zieleń. …

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnie…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do f…

Wójt Głuchowa ogłosił konkurs na stanowi…

Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpa…

Rafał Garbarz Zastępcą Komendanta Powiat…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…