"Bezpieczna droga do szkoły" w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

Łowiccy policjanci z ruchu drogowego od pierwszych dni września na terenie powiatu łowickiego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły", których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół w początkowym okresie nauki.


Od 2 września br. policyjne patrole z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu pojawiają się w rejonach szkół na terenie Łowicza i gmin powiatu łowickiego i zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. W rejonach przejść dla pieszych pomagają dzieciom bezpiecznie przejść na drugą stronę, uświadamiając jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas drogi do szkoły. Istotną rolę w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze odgrywają również kierujący pojazdami, którzy niejednokrotnie spiesząc się rano muszą pamiętać, że wokół szkół pojawiają się dzieci i należy szczególnie uważać. Mundurowi z ruchu drogowego zwracają też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.


Ponadto policjanci z Wydziału Prewencji już rozpoczynają spotkania z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze podczas prelekcji zwracają uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych, a pierwszakom będą rozdawać elementy odblaskowe.


info: KPP w Łowiczu


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Karambol w Nieborowie - przewr…

Wyrusz „Tropem tajemniczego skarbu”

Ukradł kilkanaście butli z gazem w Łyszk…

Akcja policji w gminie Nieborów. Zarekwi…

Brutalne pobicie przy Warszawskiej, nie …

Nowa jakość edukacji w łowickiej integra…

[WIDEO] Amerykański dziennikarz nakręcił…

Dopingujesz „dziesiątaka”, wspierasz łow…

Wypadek z Goleńsku. Samochód rozbił się …

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

W Kocierzewie uczczono 80. rocznicę Bitw…

Jakie gwiazdy wystąpią w Łowiczu w 2020 …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Zbliżają się Dni Otwarte w Komendzie Pow…

Wypadek w Maurzycach. Ciężarówka z nacze…