Arka Noego wystąpi w Łowiczu!

Do Łowicza przyjedzie Arka Noego, znany i lubiany zespół dziecięcy, którego specjalnie nie trzeba chyba przedstawiać. Wszyscy doskonale znamy utwory śpiewane przez dzieci z Arki. Wiele z nich stało się przebojami.


Koncert Arki Noego odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2019 r. o godz. 15:30 na muszli koncertowej w parku Błonia w ramach Pikniku Rodzinnego i Marszu dla Życia i Rodziny. W czasie Pikniku Rodzinnego dzieci będą mogły skorzystać również z wielu atrakcji! Zapraszamy!


Arka Noego, zespół powstał w 1999 r., gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato". Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu „Ziarno" zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU". Piosenki z płyty „A GU GU", tak jak i z następnych płyt, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych".


Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich, gitarzysta, kompozytor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, dawniej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra 8 muzyków (Arka gra tylko na żywo) oraz 12 do 15 dzieci, głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie, nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób.


Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée', w tym do USA.


W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano. Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, (płyta wydana przez BMG - SONY), hiszpańsku, w języku ukraińskim, i w szwedzkim. Istnieje także przekład na język angielski, przygotowywane jest tłumaczenie na czeski. Istnieją też przekłady na język japoński i języki afrykańskie.


Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym 2 najbardziej prestiżowe: Nagrodę FRYDERYK przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne (5 kategorii) rok 2000 Nagrodę TOP TRENDY za najlepszą sprzedaż w roku 2003 (płyta DAJ NA ZGODĘ).


Źródło i zdjęcie http://arkanoego.pl/

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Karambol w Nieborowie - przewr…

Wyrusz „Tropem tajemniczego skarbu”

Ukradł kilkanaście butli z gazem w Łyszk…

Akcja policji w gminie Nieborów. Zarekwi…

Brutalne pobicie przy Warszawskiej, nie …

Nowa jakość edukacji w łowickiej integra…

[WIDEO] Amerykański dziennikarz nakręcił…

Dopingujesz „dziesiątaka”, wspierasz łow…

Wypadek z Goleńsku. Samochód rozbił się …

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

W Kocierzewie uczczono 80. rocznicę Bitw…

Jakie gwiazdy wystąpią w Łowiczu w 2020 …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Zbliżają się Dni Otwarte w Komendzie Pow…

Wypadek w Maurzycach. Ciężarówka z nacze…