[ZDJĘCIA] Akcja "Bezpieczny mały pasażer"

Dodane przez ELC24.net

1 lutego policjanci z łowickiej drogówki we współpracy z WORD Skierniewice przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów. Mundurowi edukowali opiekunów w temacie prawidłowego przewozu dziecka przekazując ulotki, a dzieci otrzymały elementy odblaskowe przekazane przez ośrodek ruchu drogowego.


1 lutego 2019 roku łowiccy policjanci zapoczątkowali w powiecie łowickim akcję prewencyjną pod nazwą "Bezpieczny mały pasażer". Działania są ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci jako pasażerów. O poranku przed szkołą w Nieborowie, policjanci z łowickiej drogówki, dzielnicowi z Posterunku Policji w Nieborowie zwracali uwagę na pojazdy, którymi dowożone były dzieci do szkoły. Działania zostały zorganizowane wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, który reprezentował Pan Krzysztof Osóbka.


Policjanci wspólnie z przedstawicielem WORD-u edukowali rodziców i opiekunów w temacie obowiązujących przepisów oraz skutków niewłaściwego przewozu dziecka i nieprawidłowo zapiętych pasów. Ponadto ostrzegali, że nawet w pobliżu domu może dojść do zdarzenia drogowego, dlatego powinni odpowiednio je przewozić nawet na krótkich trasach. Dzieciom przypominali, o tym że zawsze należy podróżować w foteliku oraz o tym, że odpinanie pasów podczas jazdy bez wiedzy rodzica może skończyć się przykrym doświadczeniem. Milusińscy otrzymywali elementy odblaskowe ufundowane przez skierniewicki WORD, zaś mundurowi wręczali kierującym tematyczne ulotki.


Akcja w najbliższym czasie będzie przeprowadzana w innych rejonach powiatu łowickiego.

Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…