[ZDJĘCIA] Akcja "Bezpieczny mały pasażer"

Dodane przez ELC24.net

1 lutego policjanci z łowickiej drogówki we współpracy z WORD Skierniewice przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów. Mundurowi edukowali opiekunów w temacie prawidłowego przewozu dziecka przekazując ulotki, a dzieci otrzymały elementy odblaskowe przekazane przez ośrodek ruchu drogowego.


1 lutego 2019 roku łowiccy policjanci zapoczątkowali w powiecie łowickim akcję prewencyjną pod nazwą "Bezpieczny mały pasażer". Działania są ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci jako pasażerów. O poranku przed szkołą w Nieborowie, policjanci z łowickiej drogówki, dzielnicowi z Posterunku Policji w Nieborowie zwracali uwagę na pojazdy, którymi dowożone były dzieci do szkoły. Działania zostały zorganizowane wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, który reprezentował Pan Krzysztof Osóbka.


Policjanci wspólnie z przedstawicielem WORD-u edukowali rodziców i opiekunów w temacie obowiązujących przepisów oraz skutków niewłaściwego przewozu dziecka i nieprawidłowo zapiętych pasów. Ponadto ostrzegali, że nawet w pobliżu domu może dojść do zdarzenia drogowego, dlatego powinni odpowiednio je przewozić nawet na krótkich trasach. Dzieciom przypominali, o tym że zawsze należy podróżować w foteliku oraz o tym, że odpinanie pasów podczas jazdy bez wiedzy rodzica może skończyć się przykrym doświadczeniem. Milusińscy otrzymywali elementy odblaskowe ufundowane przez skierniewicki WORD, zaś mundurowi wręczali kierującym tematyczne ulotki.


Akcja w najbliższym czasie będzie przeprowadzana w innych rejonach powiatu łowickiego.

Zobacz także

Łowiccy policjanci na straży bezpieczeńs…

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…