6. Marsz dla Życia i Rodziny oraz Piknik Rodzinny w Łowiczu

Ulicami Łowicza przeszedł 6. Marsz dla życia i rodziny w Łowiczu! Jak co roku towarzyszył mu Piknik Rodzinny, zorganizowany na muszli koncertowej w Parku Błonia.


„Marsz dla życia i Rodziny" rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w kościele Ojców Pijarów. Po nabożeństwie wszyscy przeszli ul. Pijarską, Alejami Sienkiewicza, Kurkową i Stanisławskiego na Nowy Rynek, aby następnie ulicą Kozia dotrzeć na Błonia, gdzie zorganizowany został Piknik Rodzinny, skierowany do wszystkich mieszkańców Łowicza.


Program „Pikniku Rodzinnego", zorganizowanego 2 czerwca 2019 r. obfitował w wiele atrakcji, skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. Na scenie zaprezentowały się m.in. dzieci z łowickich przedszkoli oraz rozstrzygnięty został konkurs literacki „Skąd, dokąd. Rodzina", ogłoszony przez Miejską Bibliotekę im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu. Blok artystyczny prowadził wodzirej. Głównym, punktem programu Pikniku Rodzinnego, był koncert, znanego i lubianego zespołu dziecięcego „Arka Noego"!


W trakcie trwania Pikniku zorganizowanych został szereg atrakcji dla dzieci. Wśród nich były: zawody sportowe (OSIR), rywalizacje rowerowe (KTK Szprycha PTTK), konkursy sprawnościowe (Stowarzyszenie Historyczne im 10 PP), przejażdżki konne (Stowarzyszenie Rehabilitacyjno- Edukacyjne „Karino"), akcja kochajmy pieski (Łowickie Towarzystwo przyjaciół Zwierząt), prezentacja wozu strażackiego (PSP w Łowiczu), wozu policyjnego (Policja) i przejażdżki na mini motocyklach po specjalnym torze przeszkód (No. 16).


Dzieci mogły również skorzystać z bezpłatnych zjeżdżalni, a dorośli spróbować smakołyków przygotowanych przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym KANA. Były stoiska z balonami, zabawkami, obwarzankami, popcornem i watą cukrową. Ciastem galicyjskim, wyrobami z drewna, zabawkami i lodami. Kuchnie polową tradycyjnie prowadziło Przedszkole Diecezjalne im. bł. Bolesławy Lament, a grilla uczniowie ZSP nr 3.


Tego dnia warto było przyjść na Błonia i wspólnie spędzić czas na zabawie!

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…