6. Marsz dla Życia i Rodziny oraz Piknik Rodzinny w Łowiczu

Ulicami Łowicza przeszedł 6. Marsz dla życia i rodziny w Łowiczu! Jak co roku towarzyszył mu Piknik Rodzinny, zorganizowany na muszli koncertowej w Parku Błonia.


„Marsz dla życia i Rodziny" rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w kościele Ojców Pijarów. Po nabożeństwie wszyscy przeszli ul. Pijarską, Alejami Sienkiewicza, Kurkową i Stanisławskiego na Nowy Rynek, aby następnie ulicą Kozia dotrzeć na Błonia, gdzie zorganizowany został Piknik Rodzinny, skierowany do wszystkich mieszkańców Łowicza.


Program „Pikniku Rodzinnego", zorganizowanego 2 czerwca 2019 r. obfitował w wiele atrakcji, skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. Na scenie zaprezentowały się m.in. dzieci z łowickich przedszkoli oraz rozstrzygnięty został konkurs literacki „Skąd, dokąd. Rodzina", ogłoszony przez Miejską Bibliotekę im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu. Blok artystyczny prowadził wodzirej. Głównym, punktem programu Pikniku Rodzinnego, był koncert, znanego i lubianego zespołu dziecięcego „Arka Noego"!


W trakcie trwania Pikniku zorganizowanych został szereg atrakcji dla dzieci. Wśród nich były: zawody sportowe (OSIR), rywalizacje rowerowe (KTK Szprycha PTTK), konkursy sprawnościowe (Stowarzyszenie Historyczne im 10 PP), przejażdżki konne (Stowarzyszenie Rehabilitacyjno- Edukacyjne „Karino"), akcja kochajmy pieski (Łowickie Towarzystwo przyjaciół Zwierząt), prezentacja wozu strażackiego (PSP w Łowiczu), wozu policyjnego (Policja) i przejażdżki na mini motocyklach po specjalnym torze przeszkód (No. 16).


Dzieci mogły również skorzystać z bezpłatnych zjeżdżalni, a dorośli spróbować smakołyków przygotowanych przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym KANA. Były stoiska z balonami, zabawkami, obwarzankami, popcornem i watą cukrową. Ciastem galicyjskim, wyrobami z drewna, zabawkami i lodami. Kuchnie polową tradycyjnie prowadziło Przedszkole Diecezjalne im. bł. Bolesławy Lament, a grilla uczniowie ZSP nr 3.


Tego dnia warto było przyjść na Błonia i wspólnie spędzić czas na zabawie!

Zobacz także

Wsparcie dla łowickich szkół, uczniów i …

Szok! Mieli blisko 4 promile i kierowali…

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowi…

KPP w Łowiczu: Zero tolerancji dla chuli…

Muzeum w Łowiczu: Wkrótce wernisaż wysta…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

Będzie więcej miejsc parkingowych przy Z…

Szukali szóstego „Kwiatu Paproci”

Wypadek w Popowie. Zderzenie samochodu i…

Zwiedzanie zamku prymasowskiego: Wrota p…

[ZDJĘCIA] Dwadzieścia lat minęło. W Łowi…

[ZDJĘCIA] Duży pożar na autostradzie A2…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Nowych Zdunach. N…

Konkurs o bezpieczeństwie rozstrzygnięty…

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowan…

Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Poli…

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu…

Inauguracja Festiwalu Kolory Polski w Ło…