[ZDJĘCIA] Za nami VIII Spływ Kajakowy "Szlakiem Dwóch Zamków"

Dodane przez ELC24.net

W dniu 06.07.2019 r. odbył się VIII Spływ Kajakowy "Szlakiem Dwóch Zamków". Spływ organizowany jest jako część zadania publicznego współfinansowanego z budżetu Gminy Miasta Łowicza. Odbywał się dla upamiętnienia pierwszej wzmianki o Łowiczu, w tak zwanej Bulli gnieźnieńskiej z dnia 7 lipca 1136 r., wydanej przez papieża Innocentego II. Łącznie w spływie uczestniczyło 56 osób.


O godzinie 09.00 pierwsza grupa kajakarzy, tzw. złota, zebrała się w okolicach ruin zamku prymasowskiego w Łowiczu. Po powitaniu przez organizatorów, każdemu z uczestników został przydzielony sprzęt pomocniczo-ratunkowy, a komandor spływu – Mariusz Wiśniewski przeprowadził odprawę, przypominając przede wszystkim punkty dotyczące bezpieczeństwa na wodzie. Około godz. 10 wszyscy byli już na wodzie. Pogoda sprzyjała uczestnikom spływu, lecz niski poziom wody na początkowym etapie spływu utrudniał pokonanie trasy bez wychodzenia z kajaka.


O godzinie 12.00 druga grupa kajakarzy - srebrna przywitała grupę złotą w Kompinie. Po krótkim odpoczynku, przeprowadzeniu odprawy i przydzieleniu sprzętu grupie srebrnej, która rozpoczynała swoja przygodę ze spływem, połączone grupy ruszyły na wodę.

Kolejnym krótkim przystankiem na drodze dla uczestników spływu były Patoki. W tym miejscu znajduje się kamieniste, niebezpieczne miejsce na Bzurze, gdzie i w tym roku ze względów bezpieczeństwa i niski stan wody, zdecydowano o przenosce. Dzięki wspólnej pomocy, przebiegła ona bardzo sprawnie. W okolicach Kozłowa Szlacheckiego zorganizowana została kolejna przerwa, podczas której kajakarze mogli odpocząć i się posilić.


Metą spływu była Dachowa koło Sochaczewa, do której kajakarze dotarli przed 17.00. Stamtąd uczestnicy spływu zostali przewiezieni na ognisko integracyjne do Lasku Miejskiego w Łowiczu.


Na zakończenie wśród uczestników spływu zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. W tym roku nagrody ufundowali: PTTK Oddział w Łowiczu oraz Na Fali - Kajaki Łowicz.


Dziękujemy wszystkim za udział! Kolejny spływ już pod koniec sierpnia, na który już teraz wszystkich zapraszamy.


Zdjęcia: T.Caban, A.Walczak, P. Zrazek, A. Sałata

Cała galeria: TUTAJ


Źródło: Klub Turystyki Kajakowej "Tratwa" PTTK Łowicz


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Coraz bliżej nowego ambulansu dla Zakład…

III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóraln…

Wypadek w okolicach Bełchowa, są ranni. …

Niebezpiecznie na autostradzie A2. Mężcz…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Nietypowe zadanie strażaków. M…

Muzeum w Łowiczu zaprasza na warsztaty: …

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Niebezpiecznie w Dąbkowicach Górnych. Sa…

Tragiczny wypadek w Nieborowie. Śmiertel…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Gmina Nieborów: Nieostrożność kierowcy z…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu powstanie stacja ład…

Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódz…

Nowa siedziba ODR w Łowiczu otwarta

Wizyta niemieckich więzienników w Zakład…