[ZDJĘCIA] Za nami VIII Spływ Kajakowy "Szlakiem Dwóch Zamków"

Dodane przez ELC24.net

W dniu 06.07.2019 r. odbył się VIII Spływ Kajakowy "Szlakiem Dwóch Zamków". Spływ organizowany jest jako część zadania publicznego współfinansowanego z budżetu Gminy Miasta Łowicza. Odbywał się dla upamiętnienia pierwszej wzmianki o Łowiczu, w tak zwanej Bulli gnieźnieńskiej z dnia 7 lipca 1136 r., wydanej przez papieża Innocentego II. Łącznie w spływie uczestniczyło 56 osób.


O godzinie 09.00 pierwsza grupa kajakarzy, tzw. złota, zebrała się w okolicach ruin zamku prymasowskiego w Łowiczu. Po powitaniu przez organizatorów, każdemu z uczestników został przydzielony sprzęt pomocniczo-ratunkowy, a komandor spływu – Mariusz Wiśniewski przeprowadził odprawę, przypominając przede wszystkim punkty dotyczące bezpieczeństwa na wodzie. Około godz. 10 wszyscy byli już na wodzie. Pogoda sprzyjała uczestnikom spływu, lecz niski poziom wody na początkowym etapie spływu utrudniał pokonanie trasy bez wychodzenia z kajaka.


O godzinie 12.00 druga grupa kajakarzy - srebrna przywitała grupę złotą w Kompinie. Po krótkim odpoczynku, przeprowadzeniu odprawy i przydzieleniu sprzętu grupie srebrnej, która rozpoczynała swoja przygodę ze spływem, połączone grupy ruszyły na wodę.

Kolejnym krótkim przystankiem na drodze dla uczestników spływu były Patoki. W tym miejscu znajduje się kamieniste, niebezpieczne miejsce na Bzurze, gdzie i w tym roku ze względów bezpieczeństwa i niski stan wody, zdecydowano o przenosce. Dzięki wspólnej pomocy, przebiegła ona bardzo sprawnie. W okolicach Kozłowa Szlacheckiego zorganizowana została kolejna przerwa, podczas której kajakarze mogli odpocząć i się posilić.


Metą spływu była Dachowa koło Sochaczewa, do której kajakarze dotarli przed 17.00. Stamtąd uczestnicy spływu zostali przewiezieni na ognisko integracyjne do Lasku Miejskiego w Łowiczu.


Na zakończenie wśród uczestników spływu zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. W tym roku nagrody ufundowali: PTTK Oddział w Łowiczu oraz Na Fali - Kajaki Łowicz.


Dziękujemy wszystkim za udział! Kolejny spływ już pod koniec sierpnia, na który już teraz wszystkich zapraszamy.


Zdjęcia: T.Caban, A.Walczak, P. Zrazek, A. Sałata

Cała galeria: TUTAJ


Źródło: Klub Turystyki Kajakowej "Tratwa" PTTK Łowicz


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…