[ZDJĘCIA] Baseny zewnętrzne w Łowiczu już otwarte

​Można już korzystać z zewnętrznych basenów, ustawionych w bliskim sąsiedztwie pływalni miejskiej przy ul. Kaliskiej w Łowiczu. Do dyspozycji mieszkańców są dwa otwarte baseny o wymiarach 6x12 metrów z niezbędna infrastrukturą sanitarną oraz ogromną piaskownicą (10x10m). Kompleks rekreacyjny posiada również zjeżdżalnię, plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki plażowej. Idealne miejsce na letnie upały dla całych rodzin.


Pierwszy basen o głębokości 60 cm przeznaczony jest dla dzieci. Drugi o głębokości 1,2 m przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych. Dostać się można do niego po zamontowanej drabince.


Oba akweny nad którymi czuwają ratownicy, wyposażone zostały w system pomp, filtrów i uzdatniaczy, które zadbają o utrzymanie wody w odpowiedniej czystości. Służyć temu ma również zainstalowana w sąsiedztwie infrastruktura sanitarna - natryski z brodzikami, nogomyje, przebieralnie i toalety, z której obowiązkowo będą musiały korzystać osoby decydujące się na letnią ochłodę.

Z kompleksu basenowego można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. Natomiast pływalnia kryta w okresie wakacyjnym będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18-20. W przypadku niesprzyjającej pogody baseny zewnętrzne będą nieczynne, za to będzie można popływać na krytym obiekcie.


Koszt całodniowego pobytu w kompleksie odkrytych basenów wynosi 8 zł. Przy zakupie otrzymuje się specjalną opaskę, która uprawnia osobę do wielokrotnego wchodzenia na teren kompleksu w danym dniu i korzystania z basenów w najbardziej nam dogodnej chwili.


Dzieci, które nie ukończyły 7 roku życia mogą korzystać z basenów odkrytych nieodpłatnie, pod warunkiem wejścia na teren basenów z opiekunem lub rodzicem, dorośli zapłacą 8 zł. Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej (do 18 roku życia) wynosi 4 zł. Ze zniżek korzystać będą mogli też posiadacze łowickiej „Karty 3 Plus" i „Karty Seniora". Zakupione bilety są ważne cały dzień. Dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia mogą przebywać na obiekcie bezpłatnie. Osoby korzystające z ulg powinny okazać dokument potwierdzający prawo do zniżki.


Na terenie kompleksu istnieje możliwość wypożyczenia leżaka i parasola. Dzienna opłata za korzystanie z tych przedmiotów wynosi 5 zł (przy kaucji 20 zł).

Zobacz także

Zbliża się Choinka Miejska w Łowiczu. Za…

Rozstrzygnięto Ekologiczny Konkurs Fotog…

[AKTUALIZACJA] Pożar samochodu na autost…

W papryce konserwowej wykryto substancję…

W piątek kolejne spotkanie dla zainteres…

Zbliża się koncert „Weronika Mońka i Goś…

[ZDJĘCIA] Wyjątkowi goście z wizytą w po…

Sprawdź swoją wiedzę na temat zasad orto…

Kinga Sęk z Łowicza walczy o koronę Miss…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Specjalny pokaz filmu „Obłoki śmierci. B…

[ZDJĘCIA] W Skansenie w Maurzycach posad…

Patriotyczna lekcja religii uczniów ZSP …

Zaatakował 50-latka i ukradł mu telefon …

Zbyt duża prędkość może prowadzić do tra…

[ZDJĘCIA] Awanse w Zakładzie Karnym w Ło…

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplo…

[ZDJĘCIA] Uczniowie ZSP nr 2 w Łowiczu ś…