[ZDJĘCIA] Baseny zewnętrzne w Łowiczu już otwarte

​Można już korzystać z zewnętrznych basenów, ustawionych w bliskim sąsiedztwie pływalni miejskiej przy ul. Kaliskiej w Łowiczu. Do dyspozycji mieszkańców są dwa otwarte baseny o wymiarach 6x12 metrów z niezbędna infrastrukturą sanitarną oraz ogromną piaskownicą (10x10m). Kompleks rekreacyjny posiada również zjeżdżalnię, plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki plażowej. Idealne miejsce na letnie upały dla całych rodzin.


Pierwszy basen o głębokości 60 cm przeznaczony jest dla dzieci. Drugi o głębokości 1,2 m przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych. Dostać się można do niego po zamontowanej drabince.


Oba akweny nad którymi czuwają ratownicy, wyposażone zostały w system pomp, filtrów i uzdatniaczy, które zadbają o utrzymanie wody w odpowiedniej czystości. Służyć temu ma również zainstalowana w sąsiedztwie infrastruktura sanitarna - natryski z brodzikami, nogomyje, przebieralnie i toalety, z której obowiązkowo będą musiały korzystać osoby decydujące się na letnią ochłodę.

Z kompleksu basenowego można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. Natomiast pływalnia kryta w okresie wakacyjnym będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18-20. W przypadku niesprzyjającej pogody baseny zewnętrzne będą nieczynne, za to będzie można popływać na krytym obiekcie.


Koszt całodniowego pobytu w kompleksie odkrytych basenów wynosi 8 zł. Przy zakupie otrzymuje się specjalną opaskę, która uprawnia osobę do wielokrotnego wchodzenia na teren kompleksu w danym dniu i korzystania z basenów w najbardziej nam dogodnej chwili.


Dzieci, które nie ukończyły 7 roku życia mogą korzystać z basenów odkrytych nieodpłatnie, pod warunkiem wejścia na teren basenów z opiekunem lub rodzicem, dorośli zapłacą 8 zł. Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej (do 18 roku życia) wynosi 4 zł. Ze zniżek korzystać będą mogli też posiadacze łowickiej „Karty 3 Plus" i „Karty Seniora". Zakupione bilety są ważne cały dzień. Dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia mogą przebywać na obiekcie bezpłatnie. Osoby korzystające z ulg powinny okazać dokument potwierdzający prawo do zniżki.


Na terenie kompleksu istnieje możliwość wypożyczenia leżaka i parasola. Dzienna opłata za korzystanie z tych przedmiotów wynosi 5 zł (przy kaucji 20 zł).

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…