Zakład Karny w Łowiczu Mistrzem Okręgu Łódzkiego

Dodane przez ELC24.net

Osiem zdobytych goli, żadnej straconej bramki, trzy zwycięstwa, jeden remis i najlepszy bramkarz turnieju, a przede wszystkim mistrzostwo okręgu łódzkiego – tak wygląda bilans reprezentacji funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Łowiczu, którzy wygrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi.


Zawody rozegrano 7 czerwca br. na obiektach MOSiR w Sieradzu. Do udziału zgłosiło się pięć zespołów reprezentujących zakłady karne i areszty śledcze okręgu łódzkiego, przy czym Łódź wystawiła wspólną reprezentację składającą się z funkcjonariuszy AŚ w Łodzi oraz Zakładów Karnych nr 1 i 2.


Słodki smak zwycięstwa

Każda z drużyn składała się z 11 zawodników, którzy mieli do rozegrania mecze dwa razy po 12 minut na pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej. Grano systemem każdy z każdym.


Wyniki łowickiego zespołu przedstawiają się następująco:

ZK Łowicz – Łódź 3:0
ZK Łowicz – AŚ Piotrków Tryb. 4:0
ZK Łowicz – ZK Garbalin 0:0
ZK Łowicz – ZK Sieradz 1:0


To właśnie ostatni mecz z Sieradzem decydował o zwycięstwie w turnieju, bowiem drużyna z Sieradza wygrała wszystkie swoje mecze przed przystąpieniem do pojedynku z łowiczanami. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Radosław Kuciński, który w ten sposób zrehabilitował się za niestrzelonego karnego przed dwoma laty w ostatniej minucie meczu, który decydował wówczas również o zwycięstwie w całym turnieju. Wtedy zawody wygrał zespół z Sieradza. Dodatkową satysfakcję miał kpt. Rafał Gospoś, który nie puścił żadnego gola, a tym samym uzyskał tytuł najlepszego bramkarza turnieju.


To już drugie mistrzostwo reprezentacji funkcjonariuszy ZK w Łowiczu w zawodach o randze okręgowej na przestrzeni ostatnich tygodni. W maju wygrali eliminacje Marszobiegu Terenowego o Puchar Dyrektora Okręgowego SW w Łodzi.


Skład zwycięskiej drużyny składał się po połowie z funkcjonariuszy działu ochrony i działu penitencjarnego: kpt. Rafał Gospoś, st. sierż. Bogdan Klimczyński, plut. Paweł Wróblewski, kpr. Radosław Kuciński, kpr. Przemysław Pomianowski, szer. Dawid Brzozowski, szer. Paweł Staszewski, st. sierż. Robert Bilski, st. kpr. Maciej Zieliński, mł. chor. Grzegorz Koza, por. Dariusz Biedulski, mł. chor. Piotr Koza, kpt. Piotr Borowski, por. Szymon Hoffman, mjr w st. spoczynku Mirosław Kosiorek.


Puchary i nagrody indywidualne w imieniu Dyrektora Okręgowego SW w Łodzi wręczał jego rzecznik kpt. Paweł Wochal. Zwycięzca zawodów reprezentował będzie OISW w Łodzi w dalszych rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim.


Tekst por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu
Zdjęcia: archiwum drużyny

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…