Policjanci wybili szybę, żeby ratować psa. „Miał przyspieszony oddech, z pyska ciekła mu ślina”

Dodane przez ELC24.net

Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem. Zgodnie z ustawą nieodpowiedzialnemu właścicielowi grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Apelujemy o wyobraźnię!


20 czerwca 2019 r. około godziny 14.30 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie o pozostawionym zwierzęciu w pojeździe marki Peugeot. Do zdarzenia doszło na nasłonecznionym parkingu przy ul. 3 go maja w Łowiczu. Niezwłocznie na miejsce pojechali funkcjonariusze. Gdy okazało się, że pojazd jest zamknięty, a pozostawiony w środku nieduży pies jest osłabiony, ma przyspieszony oddech, cieknie mu ślina z pyska, mundurowi przy użyciu pałki służbowej wybili tylną szybę w pojeździe. Po pewnym czasie na miejsce przybyła właścicielka zwierzęcia, która oświadczyła, iż z uwagi na to, że pies boi się głośnych dźwięków na zewnątrz, postanowiła go zostawić w aucie. Teraz 42-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łowiczu.


Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Zbliża się Choinka Miejska w Łowiczu. Za…

Rozstrzygnięto Ekologiczny Konkurs Fotog…

[AKTUALIZACJA] Pożar samochodu na autost…

W papryce konserwowej wykryto substancję…

W piątek kolejne spotkanie dla zainteres…

Zbliża się koncert „Weronika Mońka i Goś…

[ZDJĘCIA] Wyjątkowi goście z wizytą w po…

Sprawdź swoją wiedzę na temat zasad orto…

Kinga Sęk z Łowicza walczy o koronę Miss…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Specjalny pokaz filmu „Obłoki śmierci. B…

[ZDJĘCIA] W Skansenie w Maurzycach posad…

Patriotyczna lekcja religii uczniów ZSP …

Zaatakował 50-latka i ukradł mu telefon …

Zbyt duża prędkość może prowadzić do tra…

[ZDJĘCIA] Awanse w Zakładzie Karnym w Ło…

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplo…

[ZDJĘCIA] Uczniowie ZSP nr 2 w Łowiczu ś…