Policjanci wybili szybę, żeby ratować psa. „Miał przyspieszony oddech, z pyska ciekła mu ślina”

Dodane przez ELC24.net

Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem. Zgodnie z ustawą nieodpowiedzialnemu właścicielowi grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Apelujemy o wyobraźnię!


20 czerwca 2019 r. około godziny 14.30 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie o pozostawionym zwierzęciu w pojeździe marki Peugeot. Do zdarzenia doszło na nasłonecznionym parkingu przy ul. 3 go maja w Łowiczu. Niezwłocznie na miejsce pojechali funkcjonariusze. Gdy okazało się, że pojazd jest zamknięty, a pozostawiony w środku nieduży pies jest osłabiony, ma przyspieszony oddech, cieknie mu ślina z pyska, mundurowi przy użyciu pałki służbowej wybili tylną szybę w pojeździe. Po pewnym czasie na miejsce przybyła właścicielka zwierzęcia, która oświadczyła, iż z uwagi na to, że pies boi się głośnych dźwięków na zewnątrz, postanowiła go zostawić w aucie. Teraz 42-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łowiczu.


Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…