Pelikan Łowicz zagra w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski

Dodane przez Pelikan Łowicz

Pelikan Łowicz pokonał Wartę Sieradz 3:1 (2:0) w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejnej rundzie rywalem łowiczan będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Spotkanie pierwotnie zaplanowane na 17 kwietnia, odbyło się wczoraj (8 maja) w Sieradzu. Do przerwy łowiczanie prowadzili po bramkach Michała Wrzesińskiego i Michała Żółtowskiego. W pierwszej akcji po zmianie stron bramkę kontaktową dla czwartoligowca zdobył Marcin Kacela. Wynik meczu w 62. minucie ustalił Maciej Kaczorowski.

Biało-zieloni w półfinale regionalnych rozgrywek Pucharu Polski zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie to odbędzie się 29 maja o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Starzyńskiego.

W drugim półfinale Warta Działoszyn podejmie Unię Skierniewice. Finał odbędzie się 26 czerwca.

Warta Sieradz – Pelikan Łowicz 1:3 (0:2)

Marcin Kacela 46 – Michał Wrzesiński 17, Michał Żółtowski 44, Maciej Kaczorowski 62

Pelikan: Mateusz Wlazłowski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Piekarski, Michał Żółtowski – Maciej Kaczorowski, Damian Kozieł – Sebastian Czapa (77 Jakub Bylewski) – Michał Wrzesiński (68 Krystian Mycka), Michał Adamczyk – Damian Szczepański (87 Krystian Kruk).

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…