Kolejne starty lekkoatletów Błyskawicy Domaniewice. Triumf Tomasza Wieteski, "wpadka" Małgorzaty Jakóbiec

Dodane przez ELC24.net

Dzisiaj (25 stycznia) w hali RKS w Łodzi odbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, na starcie którego pojawił się reprezentujący UKS Błyskawica Domaniewice, trenowany przez szkoleniowca z podłowickich Szymanowic - Stanisława Znyka, 18-letni Tomasz Wieteska.


Łowiczanin zaprezentował się w konkursie skoku w dal mężczyzn, w którym wystąpiło 15 skoczków i z wynikiem 6.47 m zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasował się Michał Sumiński z RLTL ZTE Radom [6.28 m], a na trzecim - Jakub Kuruc z MUKS Park Zduńska Wola [6.25 m].


Tomasz zaprezentował się ròwnież w biegu na 60 metrów, gdzie z wynikiem 7.34 s, gorszym od rekordu życiowego o 0.20 s, nie zdołał awansować do biegu finałowego (łącznie w biegach eliminacyjnych wystąpiło 78 zawodników).

- Ze startu w skoku w dal można być zadowolonym. Nie udało się pobić rekordu życiowego - 6.86 m, ale w minimalnie spalonych próbach Tomek lądował poza tę granicę, dlatego uważam, że przekroczenie przez Tomka siedmiu metrów jest realne. W biegu na 60 metrów zaprezentował się słabiej. Jest to efektem startu bezpośrednio po zakończonym konkursie skoku w dal, który odczuwał w nogach. W obu konkurencjach brakło mu też świeżości. Pracujemy na dużych obciążeniach. Forma ma przyjść na 15 lutego, kiedy w Toruniu odbędzie się konkurs skoku w dal w ramach Halowych Mistrzostw Polski U-20 - powiedział Stanisław Znyk.


Również dzisiaj, ale w Toruniu odbył się Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej, gdzie w konkursie skoku o tyczce dla zawodniczek kategorii wiekowej U-16 wystąpiła trenowana w przez łódzkiego szkoleniowca - Piotra Ostojskiego (tylko w zakresie skoku o tyczce), zawodniczka UKS Błyskawica, 14-letnia Małgorzata Jakòbiec. Tym razem nie zaliczyła pierwszej wysokości 260 cm i nie została sklasyfikowana w konkursie.


- Nie ma żadnego dramatu. W skoku o tyczce tzw. zerówki nie omijają żadnych czołowych zawodnikòw. Na treningu przed konkursem wszystko szło dobrze a pòźniej się coś zacięło. Czasami się tak zdarza. To jednak dobra i potrzebna lekcja na przyszłość i myślę, że zaprocentuje w przyszłości - powiedział Prezes UKS Błyskawica, Mieczysław Szymajda.

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…