Kolejne dobre wyniki lekkoatletów z powiatu łowickiego. Mistrzostwa Polski coraz bliżej

Dodane przez ELC24.net

Wczoraj (2 lutego) w hali RKS-u Łódź odbył się ogólnopolski mityng, w którym wystartowali lekkoatleci powiatu łowickiego.


Nasze występy rozpoczęły się od startu 14-letniej Małgorzaty Jakóbiec z UKS Błyskawica, która wzięła udział w konkursie skoku o tyczce.


- Małgosia spisała się bardzo dobrze. Z wynikiem 291 cm o 1 cm pobiła własny rekord Ziemi Łowickiej w tej konkurencji. Zajęła miejsce 7, ale trudno było oczekiwać miejsca wyższego. Była najmłodsza w konkursie. Zwycięstwo odniosła 18-letnia Malwina Plak z RKS Łódź z wynikiem 361 cm. Jako ciekawostkę można również dodać, że wynik Gosi jest lepszy od rekordu Ziemi Łowickiej wśród mężczyzn, gdzie najlepszym wynikiem legitymuje się Tomasz Ścibor, który w roku 2004 jako zawodnik AZS - u Łowicz uzyskał 260 cm - powiedział Mieczysław Szymajda.

Bardzo dobry występ zaliczyła także koleżanka klubowa Gosi, 17-letnia Julia Perzyńska, która w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 161 cm o 4 cm poprawiła własny halowy rekord życiowy, zajmując 5 lokatę. Zwycięstwo odniosła mistrzyni Polski U-20 Wiktoria Miąso z Resovii Rzeszów z wynikiem 180 cm.


- Jestem niesłychanie zadowolony ze startu Julki. Widzę, że jej forma idzie cały czas w górę i jej medal na Halowych Mistrzostwach Polski U18 wydaje się coraz bardziej realny - podsumował występ Julki prezes Błyskawicy Mieczysław Szymajda.


Z kolei na dystansie 60m wśród mężczyzn zaprezentował się 36-letni Stanisław Znyk, który reprezentował UKS GOK Zduny.


- Stanisław, który oprócz pracy trenerskiej przygotowuje się również do imprez mistrzowskich w gronie weteranòw, jak na zawodnika z kategorii masters pobiegł świetnie uzyskując wynik 7.59 s, będący dwunastym wynikiem zawodów. Awansował nawet do finału B ale zrezygnował z tego biegu, gdyż poczuł lekki ból pachwiny i nie chciał ryzykować kontuzji. Uważam, że startem tym zawstydził wielu młodszych zawodników - powiedział Mieczysław Szymajda.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie tym razem miejsce poza pierwszą trójką w konkursie skoku w dal zajął reprezentujący UKS Błyskawica, 18-letni Tomasz Wieteska zajmując czwarte miejsce. Wynik z ubiegłego tygodnia poprawił jednak o 2 cm osiągają rezultat 6.49.


- Tym razem zwycięstwo było poza zasięgiem Tomka, albowiem 25-letni Paweł Basyłgo z AZS KU Politechnika Opolska odpalił skok na 7.54 a drugi Kacper Jastrzębski z Orkana Ostrzeszów uzyskał wynik 7.22. Dobrze jednak, że forma Tomka zwyżkuje. Do Mistrzostw Polski dwa tygodnie i przez ten czas można szereg rzeczy jeszcze poprawić - powiedział Mieczysław Szymajda.


fot. Maciej Jakóbiec

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…