Bardzo dobry start Tomasza Wieteski przed Halowymi Mistrzostwami Polski. O medale w Toruniu powalczy trzech zawodników Błyskawice Domaniewice

Dodane przez ELC24.net

W niedzielę, 9 lutego w hali COS w Spale odbyły się bardzo silnie obsadzone Zawody Kontrolne - kategorii Mistrzowskiej Międzynarodowej organizowane przez PZLA. Uczestniczył w nich zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice, 18-letni Tomasz Wieteska, który startował w konkursie skoku w dal. Łowiczanin z wynikiem 6.54 uzyskał swój najlepszy wynik w tym sezonie, zajmując w gronie 15 zawodników szóste miejsce.


Walka o zwycięstwo rozstrzygnęli pomiędzy sobą dwaj finaliści Mistrzostw Świata U-20 z 2018 r. - aktualny lider tabel krajowych, Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska, który osiągnął świetny wynik 7.55 i Bartosz Gąbka z AZS AWF Warszawa, który skoczył na odległość 7.41. Granicę 7 metrów pokonał również trzeci Jacek Chochrowski (AZS KU Politechnika Opolska) - 7.09 i czwarty Damian Czarnocki (AZS AWF Biała Podlaska) - 7.06.


- To był ostatni start Tomka przed występem w Halowych Mistrzostwach Polski U-20. I był to dobry występ. Z tygodnia na tydzień osiąga lepsze wyniki. Zostanie zrobione wszystko aby w Toruniu skoczył jeszcze dalej. Czy się tak stanie będzie wiadomo jak się konkurs skończy - powiedział trener Stanisław Znyk.

- W tej chwili mogę już precyzyjnie powiedzieć, że na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu (14-16.02 br) pojawi się trójka zawodników UKS Błyskawica. Jako pierwsza ruszy Julka Perzyńska z kategorii U-18, która w piątek o 11:45 rozpocznie swoje starty w pięcioboju (60 ppł, wzwyż, kula, w dal, 800m) - powiedział Prezes Błyskawicy Mieczysław Szymajda. - W drugim dniu o 17:35 w konkursie skoku w dal U-20 startować będzie Tomasz Wieteska. Starty naszych zawodników zakończy w niedzielę w konkursie skoku wzwyż U-20 (początek 15:00), Jakub Pająk. Mogę powiedzieć, że forma Kuby jest niesamowita i sądzę, iż osiągnie wspaniały wynik. W przypadku Julki liczę również na sprawienie dużej niespodzianki i medal.


fot. z archiwum Artura Podlewskiego

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…