Już niedługo odbędzie się łowicka Noc Muzeów. Czeka nas mnóstwo atrakcji

​Muzeum w Łowiczu, Starostwo Powiatowe w Łowiczu, Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają na Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 r. w godz. 17.00 – 24.00.


Program:

Dla miłośników fotografii:

Rozstrzygnięcie konkursu „Muzealne Spotkania z Fotografią" / Dziedziniec, godz. 17.00 Nagrodzimy artystyczny wysiłek młodych fotografów i zaprezentujemy ich prace publiczności.


Dla pasjonatów historii:

Wystawa „Łowiczanie w walce o niepodległość" w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu (ze zbiorów Archiwum, Muzeum w Łowiczu i osób prywatnych). Liczba miejsc ograniczona, odbiór wejściówek w Archiwum do 17 maja 2019 r. / Wejście przez kaplicę, godz. 17.00 – 19.00


Dla dociekliwych:

„Historyczny miszmasz…" – gra muzealna / I piętro, godz. 17.30 – 21.00 Czy znają Państwo dobrze wystawę historyczną Muzeum w Łowiczu? Pora się przekonać! Zachęcamy do udziału w grze tropem łowickich eksponatów.


Dla chodzących późno spać:

Zwiedzanie ekspozycji historycznej i etnograficznej z przewodnikiem PTTK/ I i II piętro, godz. 20.00, 21.30 Historia Łowicza i Księstwa Łowickiego w pigułce. Ciekawostki z przeszłości miasta i regionu, interesujące biografie wybitnych mieszkańców ubarwione anegdotami oraz opowieść o sztuce ludowej. Tego nie można przegapić!


Dla rodzin:

„Księżacka Primabalerina" – warsztaty plastyczne / II piętro, godz. 18.00 – 21.00 Łowiczanka może być baletnicą. Zachęcamy młodszych i starszych do wykonania papierowej postaci Primabaleriny w regionalnej sukni. Stwórzmy własną pamiątkę z łowickiej Nocy Muzeów!


Dla wielbicieli malarstwa:

„Podróż. Malarstwo Aldony Zając" – wernisaż wystawy / parter, godz. 19.00

Zacytujmy słowa artystki opisującej ekspozycję: „Wystawa jest zbiorem około 30 obrazów powstałych w ostatnich czterech latach. Są to opowieści o tym, co jest w życiu fascynujące – jego nieprzewidywalności. Poznawanie ciągle czegoś nowego, tego co się przydarza. Stałe są jedynie ziemia, niebo, powietrze, przestrzeń i światło. STAŁE? Przecież ciągle inne!" Gwarantujemy moc przeżyć estetycznych.


Dla melomanów:

„Od klasyki do szwedzkiej muzyki ludowej" – koncert w wykonaniu „Choir of Joy" ze Szwecji / Kaplica barokowa, godz. 20.30 Gratka dla miłośników muzyki chóralnej. Bogaty repertuar utworów kompozytorów klasycznych, połączonych ze skandynawską muzyką tradycyjną. Muzyka w sam raz na ukoronowanie nastrojowego, muzealnego wieczoru.


Dla sympatyków muzyki i malarstwa:

Wystawa „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej. Malarstwo Marii Wollenberg-Kluza / I piętro, godz. 17.00 – 22.00 Zachęcamy do obejrzenia obrazów inspirowanych muzyką Fryderyka Chopina oraz m.in. Mieczysława Karłowicza, Zygmunta Noskowskiego, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Piękno krajobrazu inspirowanego muzyką mistrzów. Zapraszamy!


Wstęp wolny.

Organizatorzy: Muzeum w Łowiczu Starostwo Powiatowe w Łowiczu Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu Łowicki Ośrodek Kultury

Współorganizatorzy: Urząd Miejski w Łowiczu PTTK Oddział Łowicz Sponsorzy: Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu Agata RTV AGD Multimedia Hurtownia Artykułów Papierniczych i Biurowych „Papirus"

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…